cena promocyjna do 6.05.2016

Promocja

Przegląd Zmian Podatkowych 2016 z „pakietem wiedzy” - VAT, CIT, PIT, Ordynacja Podatkowa - aktualności oraz najnowsze zmiany (5 dni)

Miejsce
Termin
Prowadzący
Czas trwania
Kod
Termin zgłoszeń
Cena

Toskania
2016-06-22 - 2016-06-26
Jarosław Stankiewicz

PZPT160622
2016-05-31
4650 PLN  / 4950 PLN
szczegóły promocji

FORMULARZ DO POBRANIA:
Cena promocyjna 4650 PLN tylko do 2016-05-06. Po tym terminie cena wynosi 4950 PLN.

W ostatnim czasie zorganizowaliśmy szkolenia w takich miejscach jak: Sycylia, Lizbona, Kuba, Norwegia-Fiordy, Barcelona, Meksyk - cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Nasza kolejna propozycja dla Państwa to TOSKANIA.
Serdecznie zapraszamy!

 • koszt udziału w szkoleniu 4950 PLN/os. (VAT zw.)
 • cena promocyjna First Minute 4650 PLN/os. (VAT zw.) przy zgłoszeniu do 29.04.2016
 • cena dla osoby towarzyszącej 3950 PLN/os. (bez udziału w szkoleniu)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 500 PLN


Świadczenia oraz atrakcje zawarte w cenie:

 • przelot na trasie Warszawa Modlin – Bolonia, Pisa – Warszawa Modlin
 • 4 noclegi w hotelu 3*/4* w okolicach Florencji – w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
 • klimatyzowany autokar - zwiedzanie zgodnie z programem
 • opieka pilota podczas całego pobytu
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
 • opiekun grupy ze strony organizatora
 • szkolenie
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat ukończenia szkolenia

Dodatkowe płatne:
• Bilety wstępu oraz przewodnik lokalny ok. 100 euro/os.


Harmonogram pobytu w trakcie szkolenia: 28.06 - 02.07.2016 w Toskanii:

DZIEŃ 1:
Spotkanie na lotnisku w Modlinie o 10:45, wylot 12:40, przylot do Bolonii o 14:50. Przejazd do centrum miasta, krótkie zwiedzanie miasta: Piazza Maggiore z największym w mieście kościołem San Petronio, Piazza del Nettuno z niezwykłą fontanną Neptuna będącą symbolem miasta oraz Palazzo Re Enzo i Palazzo Podesta, kościół Santa Maria della Vita słynący z piety Nicola dell1Arca, najstarszy uniwersytet w Europie – Archiginnasio, przejazd w okolice Florencji, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Szkolenie. Przejazd do Pizy. Zwiedzanie: plac Cudów z dzwonnicą katedralną, czyli słynną Krzywą Wieżą (wejście indywidualnie), wnętrze katedry Santa Maria Assunta i baptysterium. Spacer przez plac Kawalerów do kościółka Santa Maria della Spina, położonego nad brzegiem Arno. Przejazd do Lukki i spacer murami miejskimi. Zwiedzanie historycznego centrum: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, średniowieczny kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta, św. Zyty. Wizyta w starej Fattoria il Poggio w Montecarlo (www.fattoriailpoggio.com), produkującej wina. Kolacja połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym czterech toskańskich win. W menu: wędliny, ser, makaron z grzybami, vin santo toscano, ciasteczka cantuccini, a na dobre trawienie limoncello lub grappa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie Florencji – miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii: kościół franciszkański Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego, spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta z baptysterium, do którego prowadzą słynne „Rajskie wrota” Ghibertiego, katedrą z olbrzymią kopułą Brunelleschiego i dzwonnicą Giotta. Przejście przez Piazza della Signoria na Ponte Vecchio, czyli Most Złotników. Wizyta w renesansowym Palazzo Pitti i przyległych ogrodach Boboli. Czas wolny. Po gwarnej stolicy dobrym miejscem na wyciszenie się i odpoczynek będzie Chianti – cichy, nieco senny i zielony region pełen winnic i pięknych miasteczek. To właśnie stąd pochodzi znane wino Chianti Classico. Przejazd do jednej z winnic, degustacja wina, grappy i oliwy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Szkolenie. Przejazd do Arezo. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka z cyklem fresków Piera della Francesca „Historia Krzyża Świętego”, Piazza Grande (plac miejski) otoczony średniowiecznymi domami, znany z filmu Roberta Benigniego „Życie jest piękne”, katedra ze wspaniałymi witrażami. Przejazd do Cortony opisanej przez Frances Mayes w książce „Pod słońcem Toskanii”. Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami z zachowaną średniowieczną zabudową. Zwiedzanie: Piazza della Repubblica, Piazza Garibaldi, katedra, kościół San Francesco, gotycki kościół San Domenico. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Przejazd do Sieny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Campo – amfiteatralny plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po Via di Città z patrycjuszowskimi domami i wspaniałymi pałacami. Przejazd do San Gimignano zwanego średniowiecznym Manhattanem, którego historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: brukowany Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo; kościół kolegiacki z cyklami fresków autorstwa Bartolo di Frediego i Barna da Sieny. Spacer ulicą San Giovanni, na której znajdują się sklepiki z rzemiosłem artystycznym. Transfer na lotnisko, wylot

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie

Kilka słów o szkoleniu: 
Na szkoleniu zostaną omówione aktualności oraz najnowsze zmiany w podatku VAT, podatkach dochodowych i Ordynacji podatkowej obwiązujące od stycznia 2016 roku.

Dlaczego warto wybrać „Praktyczny Przegląd Podatkowy”?

 • Po pierwsze, szkolenie prowadzi praktyk – doradca podatkowy, który codziennie rozwiązuje problemy podatkowe swoich klientów.
 • Po drugie, na szkoleniu prezentowane są prawdziwe problemy podatników, działania organów podatkowych oraz środki zaradcze.
 • Po trzecie, jesteśmy ciągle na bieżąco. Podatki zmieniają się szybciej, niż myślimy i jest to wynik nie tyle zmian w przepisach, co ogromnej ilości interpretacji i wyroków. Dlatego „Praktyczny Przegląd ...” organizujemy raz w miesiącu.

Czym jest „pakiet wiedzy”: 
Każdy uczestnik otrzyma gratis tzw. „Pakiet wiedzy”. To skompensowany materiał o interpretacjach oraz wyrokach wydanych w przeciągu ostatniego miesiąca przed szkoleniem. W okresie zaledwie jednego miesiąca wydaje się setki wyroków i interpretacji. Na samo zapoznanie się z nimi nie starczyłoby Państwu czasu. My nie tylko wybieramy najważniejsze i oprawiamy je w przyjazną formułę, ale wykładowca omawia je na szkoleniu. Dzięki temu, uczestnik po szkoleniu jest zawsze na bieżąco.

Adresaci szkolenia: 
Szkolenie jest przeznaczone dla służb finansowo-księgowych, zajmujących się rozliczaniem podatku dochodowego (zarówno w aspekcie rozliczania podatku podmiotu gospodarczego, jak również w zakresie wypełniania obowiązków płatnika podatku dochodowego od pracowników i innych osób), jak również rozliczaniem podatku VAT w obrocie krajowym i międzynarodowym.

Informacja dla doradców podatkowych:
Uczestnictwo umożliwia uzyskanie punktów w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych doradcy podatkowego

Warunki rezygnacji:
Anulowanie zgłoszenia wiąże się z naliczeniem opłaty w wysokości 50% kosztów organizacji. Rezygnacja w terminie krótszym niż 30 dni przed szkoleniem wiąże się z poniesieniem przez klienta 100% kosztu całego szkolenia. Rezygnację przyjmujemy wyłącznie w formie pisemnej. Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do Akademii Rachunkowości Compartners. Nieobecność na szkoleniu nie jest jednoznaczne z rezygnacją oraz nie zwalnia z dokonania opłaty.

Kontakt:
tel. 22 100 40 37, fax. 22 623 83 29
e-mail: szkolenia@arc.pl

Szkolenie jest doskonałym połączeniem omówienia zmian podatkowych oraz bieżących problemów. Dlatego na szkoleniu omówimy jednocześnie najnowsze zmiany, jak również aktualności podatkowe.

 

PROGRAM SZKOLENIA

 

PODATEK VAT

 

CZĘŚĆ I – Zmiany styczeń 2016

 1. Wprowadzenie tzw. prestruktury w podatku VAT.

 2. Prestruktura, struktura obecna a prywatne wykorzystywanie.

 3. Sposoby określania proporcji.

 4. Zmiany w zakresie nieruchomości wykorzystywanych dla celów mieszanych.

 5. Sposób dokonywania korekt.

 6. Zmiany w przepisach dotyczących zamówień publicznych.

 

CZĘŚĆ II – Zmiany VAT lipiec 2015

 1. Nowe zasady odliczania VAT od paliw do tankowania samochodów.

 2. Zmiany w uldze na złe długi.

 3. Odwrotne obciążenie w nowej odsłonie:

  • nowy zakres towarów: złoto, metale, aluminium, ołów, cyna, biżuteria

  • nowy zakres podatników

  • obowiązki dokumentacyjne

  • sprawdzanie kontrahentów

  • limity kwotowe

  • informacje podsumowujące w obrocie krajowym

  • rewolucja w opodatkowaniu laptopów, telefonów, automatów

  • rozliczanie zaliczek

 4. Zmiany w przepisach regulujących solidarną odpowiedzialność za VAT:

  • nowe limity kaucji gwarancyjnych

  • rozszerzenie zakresu towarów objętych solidarną odpowiedzialnością za VAT (np. tonery, aparaty cyfrowe, metale, złoto, biżuteria)

 

CZĘŚĆ III – Zagadnienia bieżące

 1. Obowiązek podatkowy.

 2. Odliczanie VAT.

 3. Samochody.

 4. Transakcje wewnątrzwspólnotowe.

 5. Faktury.

 

 

PODATKI DOCHODOWE, ORDYNACJA PODATKOWA

 

CZĘŚĆ I – Zmiany styczeń 2016

 1. Korekta kosztów – skreślenie przepisów.

 2. Ujmowanie faktur korygujących.

 3. Nowości w rozliczaniu dywidend.

 4. Ulga na działalność badawczo rozwojową.

 5. Finansowanie żłobków i przedszkoli dla pracowników.

 6. Zmiany w zakresie nieujawnionych źródeł.

 7. Terminy procesowe- składanie pism w pocztowych placówkach zagranicznych na terenie UE.

 8. Interpretacje indywidualne i ogólne:

  • wniosek o interpretację indywidualną zbieżny z interpretacją ogólną- nie trzeba wydawać interpretacji indywidualnej (brak "powielania" interpretacji ogólnych)

  • procedura wygaśnięcia interpretacji indywidualnej w razie niezgodności z interpretacją ogólną

  • możliwość wystąpienia z wnioskiem wspólnym

  • szereg zmian i doprecyzowań o charakterze techniczno-procesowym 

 9. Zmiana przepisów dotyczących odsetek za zwłokę.

 10. Możliwość zapłaty podatku przez inny podmiot.

 11. Zmiany w korygowaniu deklaracji.

 12. Kompleksowe uregulowanie kwestii pełnomocnictwa procesowego. Wprowadzenie 3 rodzajów pełnomocnictw.

 13. Wprowadzenie zasady adresowania pism do profesjonalnych pełnomocników oraz organów drogą elektroniczną.

 14. Rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika .

 

CZĘŚĆ II – Zmiany 2015

 1. CFC - opodatkowanie dochodów z zagranicznych spółek kontrolowanych.

 2. Opodatkowanie świadczeń rzeczowych.

 3. Cienka kapitalizacja – dwie nowe zasady w rozliczeniach kosztowych.

 4. Nowe zasady opodatkowania niepodzielonych zysków w spółkach.

 5. Zmiany w podatku PIT (sprzedaż majątku firmowego, opodatkowanie lokat bankowych, uregulowanie zobowiązania w formie niepieniężnej, cashback opodatkowany ryczałtem, zwolnienia przedmiotowe, itp.).

 6. Opodatkowanie samochodów służbowych użytkowanych prywatnie.

 7. Zaliczki a kasa fiskalna.

 8. E-deklaracje jako nowy obowiązek płatnika.

 9. Zmiany w zakresie certyfikatu rezydencji.

 10. Odroczenie opodatkowania przychodu z tytułu wniesienia do spółki wkładu niepieniężnego w postaci własności intelektualnej.

 

CZĘŚĆ III – Zagadnienia bieżące

 1. Przychody podatkowe.

 2. Koszty podatkowe.

 3. Amortyzacja.

 


Jarosław Stankiewicz

Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Opolskiego. Ukończył polsko-austriacką szkołę dla trenerów WIFI Osterreich, a także Szkołę Główną Handlową w Warszawie na kierunku: Europejska Akademia Umiejętności Menedżerskich. Od 20 lat pracujący na stanowisku głównego księgowego, dyrektora finansowego oraz controllera finansowego w dużych i średnich przedsiębiorstwach produkcyjnych. Zajmuje się szkoleniami w obszarach rachunkowości, finansów, zarządzania oraz HR. Potrafi wiedzę teoretyczną podeprzeć doświadczeniem z codziennej pracy. Swoje doświadczenie na bieżąco szlifuje w dużych międzynarodowych korporacjach. W czasie szkoleń i treningów szczególny nacisk kładzie na zrozumiałość oraz umiejętne wykorzystanie poznanej wiedzy oraz nabytych umiejętności w pracy codziennej uczestników szkoleń. Szkolenia przez niego prowadzone to świetna synteza połączenia wiedzy z warsztatami szkoleniowymi. Jest ekspertem w obszarach: analiza potrzeb szkoleniowych, przygotowywanie i realizacja programów szkoleniowych, zarządzanie programami szkoleniowymi, komunikacja i praca w zespole, tworzenie standardów stanowiska pracy, selekcja i rekrutacja pracowników, zarządzanie informacją poufną w przedsiębiorstwie, zarządzanie kulturą w firmie, analiza finansowa, zarządzanie kosztami w przedsiębiorstwie, inwentaryzacja składników majątkowych firmy, środki trwałe, rozliczanie wyjazdów służbowych, rachunkowość przedsiębiorstw, controlling, budżetowanie, rachunek kosztów.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu dla:
- jednej osoby - 4950 PLN (VAT zw.)
- osoby towarzyszącej 3950 PLN (bez udziału w szkoleniu)
- dopłata do pokoju jednoosobowego 500 PLN

Prosimy o dokonanie płatności po otrzymaniu pisemnego zaproszenia na szkolenie.
W tytule przelewu prosimy umieścić: kod i termin szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika.

 

Harmonogram pobytu w trakcie szkolenia: 28.06 - 02.07.2016 w Toskanii:

DZIEŃ 1:
Spotkanie na lotnisku w Modlinie o 10:45, wylot 12:40, przylot do Bolonii o 14:50. Przejazd do centrum miasta, krótkie zwiedzanie miasta: Piazza Maggiore z największym w mieście kościołem San Petronio, Piazza del Nettuno z niezwykłą fontanną Neptuna będącą symbolem miasta oraz Palazzo Re Enzo i Palazzo Podesta, kościół Santa Maria della Vita słynący z piety Nicola dell1Arca, najstarszy uniwersytet w Europie – Archiginnasio, przejazd w okolice Florencji, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Szkolenie. Przejazd do Pizy. Zwiedzanie: plac Cudów z dzwonnicą katedralną, czyli słynną Krzywą Wieżą (wejście indywidualnie), wnętrze katedry Santa Maria Assunta i baptysterium. Spacer przez plac Kawalerów do kościółka Santa Maria della Spina, położonego nad brzegiem Arno. Przejazd do Lukki i spacer murami miejskimi. Zwiedzanie historycznego centrum: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, średniowieczny kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta, św. Zyty. Wizyta w starej Fattoria il Poggio w Montecarlo (www.fattoriailpoggio.com), produkującej wina. Kolacja połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym czterech toskańskich win. W menu: wędliny, ser, makaron z grzybami, vin santo toscano, ciasteczka cantuccini, a na dobre trawienie limoncello lub grappa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie Florencji – miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii: kościół franciszkański Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego, spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta z baptysterium, do którego prowadzą słynne „Rajskie wrota” Ghibertiego, katedrą z olbrzymią kopułą Brunelleschiego i dzwonnicą Giotta. Przejście przez Piazza della Signoria na Ponte Vecchio, czyli Most Złotników. Wizyta w renesansowym Palazzo Pitti i przyległych ogrodach Boboli. Czas wolny. Po gwarnej stolicy dobrym miejscem na wyciszenie się i odpoczynek będzie Chianti – cichy, nieco senny i zielony region pełen winnic i pięknych miasteczek. To właśnie stąd pochodzi znane wino Chianti Classico. Przejazd do jednej z winnic, degustacja wina, grappy i oliwy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Szkolenie. Przejazd do Arezo. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka z cyklem fresków Piera della Francesca „Historia Krzyża Świętego”, Piazza Grande (plac miejski) otoczony średniowiecznymi domami, znany z filmu Roberta Benigniego „Życie jest piękne”, katedra ze wspaniałymi witrażami. Przejazd do Cortony opisanej przez Frances Mayes w książce „Pod słońcem Toskanii”. Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami z zachowaną średniowieczną zabudową. Zwiedzanie: Piazza della Repubblica, Piazza Garibaldi, katedra, kościół San Francesco, gotycki kościół San Domenico. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Przejazd do Sieny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Campo – amfiteatralny plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po Via di Città z patrycjuszowskimi domami i wspaniałymi pałacami. Przejazd do San Gimignano zwanego średniowiecznym Manhattanem, którego historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: brukowany Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo; kościół kolegiacki z cyklami fresków autorstwa Bartolo di Frediego i Barna da Sieny. Spacer ulicą San Giovanni, na której znajdują się sklepiki z rzemiosłem artystycznym. Transfer na lotnisko, wylot

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie

 

Warunki rezygnacji:
Anulowanie zgłoszenia wiąże się z naliczeniem opłaty w wysokości 50% kosztów organizacji. Rezygnacja w terminie krótszym niż 30 dni przed szkoleniem wiąże się z poniesieniem przez klienta 100% kosztu całego szkolenia. Rezygnację przyjmujemy wyłącznie w formie pisemnej. Za datę rezygnacji przyjmuje się termin wpłynięcia pisma do Akademii Rachunkowości Compartners. Nieobecność na szkoleniu nie jest jednoznaczne z rezygnacją oraz nie zwalnia z dokonania opłaty.

Kontakt:
tel. 22 100 40 37, fax. 22 623 83 29
e-mail: szkolenia@arc.pl

 


Regulamin

Cena promocyjna 4650 PLN tylko do 2016-04-29. Po tym terminie cena wynosi 4950 PLN


Kredyt edukacyjny
Inne terminy tego szkolenia:

Pozostałe szkolenia
z kategorii


  Aktualnie brak innej ofery